Tři kostky ledu, jež pozvolna tají ve sklenici, jsou přesně ta dávka vody, která vás u Octomore Edition 07.1 přivede k vrcholnému zážitku.
Foto: archiv
Single malt Scotch whisky Octomore Edition 07.1 je pro zkušené znalce. I konzervativci ale uznají, že tři kostky ledu v téhle whisky zaručí vrcholný zážitek.

Hrdý krk se širokým stříbrným náhrdelníkem, štíhlé tělo s pasem přecházejícím do elegantně oblých boků, pleť černější než eben. Vůně podmanivě smyslná s dominujícími horkými fíky obalenými propečenou slaninou, jak je umí kdejaký hostinský kolem Lago di Garda. A chuť? Ta se prozradí tam někde vzadu v ústech, pokud se do té doby nezalknete téměř 60 procenty alkoholu. Single malt Scotch whisky Octomore Edition 07.1 není pro přelétavé milovníky, nýbrž pro zanícené a dostatečně zkušené znalce.

Nazvána po palírně založené v roce 1816 v Port Charlotte na Islay, hebridském ostrově při západním pobřeží Skotska, která s whisky skončila někdy v polovině 19. století, vrátila se na scénu koncem roku 2002 péčí Bruichladdich Distillery jako překvapivý paradox. Lihovar, jehož slad určený pro základní produkci se nesetkal s jedinou molekulou rašeliny, uvedl do světa whisky, na jejíž lahvi je uvedeno tím nejmenším písmem "ppm 208".

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.