Sekt překvapil už svou barvou, pekelně rubínovou a podmanivou, a také aromatem přezrálých moruší a velkých bobulí červeného rybízu.
Foto: archiv
Orosený červený Bohemia Sekt demi sec umí překvapit. I když byste to možná od "bohemky" nečekali. Chutná po angreštu a černém rybízu, v ústech téměř škádlivě lechtá.

Zeptá-li se vás u stolu ředitel velkého podniku, co byste si dala k pití, platí, že asi nic nepokazíte odpovědí, že například sklenku šampaňského. Skoro nikdy. Jednou z těch výjimek je, když na večeři sedíte vedle ředitele společnosti Bohemia Sekt. Pak si to žádá trochu promyšlenější odpověď.

Na "bohemce" není nic špatného, ostatně nás provází celý život. Otvíráme ji na křtiny, promoce, svatby i pohřby. Je to taková "škodovka" mezi šumivými víny. Kvalitní, spolehlivá a za dobrou cenu. Ale zároveň trochu… Jak to říct? … Nudná? To asi není to pravé slovo. Avšak k vínu, i tomu s bublinkami, patří touha poznávat nové chutě a pouštět se do dobrodružství. U bohemky máme zafixováno, že nás nezklame. Ale ani nepřekvapí.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.