Primářka na oční klinice ­DuoVize Praha a v Dětském očním centru Kukátko Lucie Valešová
Foto: Michaela Danelová
Pro primářku Lucii Valešovou je zásadní vzájemná úcta mezi pacientem a lékařem. Operuje až 30 očí denně a je stále v jednom kole. Vždy však žije jen přítomným okamžikem.

Do luxusní restaurace Atelier Kalina vcházíme přesně o poledni tak, jak se k obědu v našich končinách sluší. Primářka Lucie Valešová, která se specializuje na laserovou oční chirurgii, podnik zvolila zcela záměrně. "Byla jsem tu se známými ještě před otevřením na neoficiální hostině a učarovalo mi jídlo i výhled na panorama Hradčan," vysvětluje s obdivem a je zřejmé, že tenhle jednoduchý a přitom noblesní prostor jí vyloženě sedí. Svým elegantním vzezřením a vystupováním sem Lucie Valešová navíc perfektně zapadá.

Ačkoliv pochází z Plzně, v Praze žije už 20 let a říká o sobě, že je velký patriot. "Procestovala jsem spoustu zemí, vždy se ale ráda vracím domů. V Česku máme obrovské bohatství a stará Praha i zdejší gastronomie jsou toho příkladem," říká dlouhovlasá blondýnka s pečlivě upravenými loknami. Jako primářka působí na oční klinice ­DuoVize Praha a v Dětském očním centru Kukátko, laserovou chiruržkou je také na klinice NeoVize Brno a na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy přednáší zahraničním studentům.

Pracovní oběd s primářkou Lucií Valešovou

Atelier Kalina

◼ Podnik na Smetanově nábřeží s královským výhledem na Pražský hrad je již druhým počinem šéfkuchaře Miroslava Kaliny. Ukrývá se v přízemí Pachtova paláce a oficiálně byl otevřen teprve nedávno.

◼ Přestože restaurace nabízí polední menu, je ideální spíš pro večerní hodování než rychlý oběd.

◼ Nabízí fúzi české a francouzské kuchyně, a jak si primářka Lucie Valešová pochvaluje, má silné historické kouzlo – k podniku rovněž náleží barokní hotel.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.