Ředitel veletrhu Svět knihy Radovan Auer
Foto: archiv
Veletrh Svět knihy se letos koná od 11. do 14. května na pražském pražském Výstavišti. V tom čase jeho nový ředitel nebude mít na čtení ani pomyšlení. Zato knih si zase koupí celou náruč.

Kterou akci na letošním Světě knihy si určitě nenecháte ujít?

Už teď vím, že čtvrteční přednášku Matthewa Jockerse ve vzducholodi Gulliver o tom, že bestseller se dá vypočítat, ani prohlídku Černínského paláce s Markem Tomanem z pracovních důvodů nestihnu. Další večery v Gulliverovi už bych si nechtěl nechat ujít. Setkání Johna Boynea, autora Chlapce v pruhovaném pyžamu, a Uriho Orleva, spisovatele, jenž přežil holokaust a dostal Andersenovu cenu, ovšem považuji za opravdu historickou událost, kde prostě být musím. Odehraje se na nádraží Praha-Bubny, odkud vyjížděly za války transporty.

Kterou knihu si určitě na letošním Světě knihy musíte koupit?

Jako řadový návštěvník jsem si vždy na Svět knihy bral omezenou hotovost. A po hodině běžel do bankomatu a po další hodině definitivně pryč, protože jako knihomil si prostě nemohu v té skvělé nabídce pomoci. Teď budu na Výstavišti celé čtyři dny, a navíc jsme výrazně rozšířili možnosti bezhotovostních plateb. Zatím promýšlím strategii, jak nepřijít o několik měsíčních platů. Lepší, než že budu zapomínat peněženku doma, mne zatím nenapadá.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.