Lichožrouti
Foto: knižní ilustrace
Literatura pro děti a mládež je dnes nezvykle pestrá. Do svého plánu ji začala zařazovat i nakladatelství, která donedávna vydávala jen literaturu "pro dospělé" Terén "pro děti" si začali oťukávat "dospělí" autoři.

Jaký je nejvýraznější počin v kategorii původní české literatury pro děti a mládež po roce 2000? Nepochybně lichožroutí série spisovatele Pavla Šruta a ilustrátorky Galiny Miklínové.

Trilogie − Lichožrouti (2008), Lichožrouti se vracejí (2010) a Lichožrouti navždy (2013) − má v Česku bestsellerové prodeje, autoři za ni sbírají nejdůležitější ceny, knížkám se daří v překladu a vloni přibyla skvělá filmová adaptace, která má našlápnuto k mezinárodnímu úspěchu. Prostě výjimečná sláva, o jaké si drtivá většina ostatních v ranku může nechat zdát. To ale neznamená, že by jejich práce byly kvalitativně horší a nestály za zmínku. Jenom na ně není zatím tolik vidět.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.