Dva Francouzi ve městě
Foto: profimedia.cz
I Prahu čeká v neděli porce francouzského vzrušení. Na ambasádě se u voleb svého prezidenta sejdou rodáci ze země galského kohouta. Proč si podporovatel Macrona myslí, že by Češi volili Le Penovou, a proč pražský člen Národní fronty dal přednost politice před vínem?

HOTTINGER:
Le Penová bojuje za vlast

Na české silnice vyráží na sovětském motocyklu značky Ural z roku 1941, za ženu si vzal Rusku, před osmi měsíci vstoupil do krajně pravicové Národní fronty a hlasitě podporuje její šéfku Marine Le Penovou v současném prezidentském klání.

jarvis_5909e8e2498e0bafbd6d4c85.jpeg

To je nová podoba Jeana­-Pierra Hottingera, rodáka z Alsaska, před několika lety váženého předsedy Francouzsko­-české obchodní komory, představovaného českými médii dosud jen jako distingovaného obchodníka s víny. Tím ovšem Hottingerovy sympatie k Le Penové nekončí − v červnových parlamentních volbách chce z Prahy za její stranu kandidovat a stát se poslancem za Francouze žijící ve střední a východní Evropě.

Nové angažmá Jeana­-Pierra Hottingera mnohé překvapilo. "Pokud někdo byl předsedou Francouzsko­-české komory a teď hlasuje pro Le Penovou, je to úplně protichůdný vývoj. Její program je přece protičeský, ona je proti všem, kteří Francouzům takzvaně berou práci," podotýká dopisovatel deníku Le Monde Fabrice Martin Plichta.

Francie se nestane Severní Koreou

"Marine Le Penová je jedinou ze všech prezidentských kandidátů, která bojuje za Francii. Ostatní jsou globalisté a je jím i Macron," prohlašuje pan Hottinger. Zkušený manažer a podnikatel a začínající politik si pro schůzku vybral lobby pražského hotelu Four Seasons. "Když před několika lety vznikly problémy se Sýrií, začal jsem se zajímat o geopolitiku. Surfujete po internetu a vidíte, že v ní rozhodují jiné věci, než o kterých se mluví v televizi. Že v geopolitice nejde o přátelství, ale zájmy," vypráví 58letý muž v obleku a bílé rozhalence dobrou češtinou.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.