Ředitelka Divadla v Dlouhé Daniela Šálková
Foto: Libor Fojtík
Daniela Šálková řídí Divadlo v Dlouhé, literaturu má tedy do jisté míry v popisu práce. A tak tedy čte. Hodně.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Mám rozečtené tři tituly. Nečekaně zábavné čtení nabízí první díl Kafkova životopisu od německého literárního historika Reinera Stacha "Franz Kafka − Rané roky: 1883−1911". Stach začíná hodně zeširoka: vlivem pražských Židů na výsledek bitvy na Bílé Hoře. Pro mě zcela nový úhel pohledu na téma, které mě dlouhodobě zajímá − a oslí můstek k další knize, jíž je Drama Bílé hory od Dušana Uhlíře. Proč právě Bílá hora? Bydlím v Břevnově. Říká se, že když Břevnovan kopne na zahrádce, zaručeně najde zbraň, kterou zde odhazovali prchající vojáci. K mohyle bitvy na Bílé hoře si chodím zaběhat, ulice se zde jmenují po popravených českých pánech, zkrátka tato událost je v Břevnově stále přítomná (musím ale dodat, že můj syn se jmenuje Jindřich nikoliv po Jindřichu Šlikovi, ale po Jindrovi Hojerovi). Když netoužím po faktech, ale po emocích, sáhnu po knize Počátek veškeré lásky od Judith Hermannové. Křehká a znepokojivá kniha.

jarvis_590b0d16498e0bafc64343b4.jpeg
reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.