Bibliofilie jsem chtěl dělat jinak, moderně,“ vzpomíná na své podnikatelské začátky Zdeněk Křenek.
Foto: Libor Fojtík
"Nebyla to moje prvoplánová snaha, ale jsem mile překvapen, že už za mého života se knihy, které jsem vydal, prodávají za mnohonásobky své ceny," říká vydavatel bibliofilií Zdeněk Křenek.

Nakladatelství Aulos je oázou na mapě nejkomerčnější části turistického centra Prahy. Sídlí totiž v domě U Zlatého půlkola v Michalské ulici, kde v roce 1790 začal Václav Matěj Kramerius vydávat vlastní noviny a první svazky České expedice. Výkladní skříň Aulosu, zaplněná unikátními, bohatě ilustrovanými knižními tituly, je krásným vybočením z řady pochybných galerií a gastronomických lapačů na cizince.

Zdeněk Křenek založil své nakladatelství v roce 1992. Do té doby psal poezii a měl také redaktorské a manažerské zkušenosti ze společnosti Lyra Pragensis, kde se za minulého režimu vydávaly krásné, ale poněkud konzervativní bibliofilie se zlatou ořízkou. "Chtěl jsem to dělat jinak, moderně, s použitím současných prostředků," vzpomíná na své podnikatelské začátky.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.