Prodej Kupkova obrazu Prisme přestaví horní příčky žebříčku „top ten“.
Foto: Adolf Loos Apartment and Gallery

Vrcholem nedělní aukce, pořádané síní Adolf Loos Apartment and Gallery (ALAG) v pražském Mánesu, bude obraz Františka Kupky Prisme. Autor na něm začal pracovat před první světovou válkou, dokončení je však datováno rokem 1947. Přímo od Kupky plátno zakoupil v roce 1951 jeho pařížský galerista Louis Carré, jenž prodal Kupkova díla do světových galerií a nadací.

ALAG, jež vede žebříček nejdráže prodaných děl v českých aukcích po roce 1989 s dalším Kupkovým obrazem, Série C I (Protihodnoty), prodaným za 62 milionů korun, posílá Prisme do květnové aukce s vyvolávací cenou 49 milionů korun.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.