Páteční oběd s ředitelkou nakladatelství Paseka Annou Rezkovou Horáčkovou.
Foto: Lukáš Bíba
"Vydávat knihy je jako hrát ruskou ruletu," říká ředitelka nakladatelství Paseka. Zárukou úspěšnosti podle ní není ani to, když kniha boduje v zahraničí. S Annou Rezkovou Horáčkovou jsme poobědvali pod Vyšehradem.

Do restaurantu Špajz pod Vyšehradem jsem dorazila s malým zpožděním. V komorním, jednoduše zařízeném podniku si Anna Rezková Horáčková zatím krátila čas − jak jinak než četbou knihy a jak jinak než z nakladatelství Paseka. Byl to Magický průvodce městem pod pahorkem. Pro moji spolustolovnici to byla vlastně kniha docela případná; její hlavní hrdina vede středně velké nakladatelství. "Na magický realismus moc nejsem, ale tohle je úžasné čtení. Něco mezi detektivkou a romancí. Kniha je navíc zajímavá tím, že má dva konce, a když si ji kupujete, nevíte, který se vám dostane do ruky," říká žena, která také vede středně velké nakladatelství, a to už 11 let.

Dlouhou dobu jí stál po boku otec Ladislav Horáček. Paseku založil už v prosinci roku 1989. Anně bylo v té době jedenáct. "Vyrůstala jsem v tom a jsem tátovi vděčná za to, že mi připravil bezvadný život. V nakladatelství jsem začala pracovat už někdy v 18 letech, a než jsem se stala ředitelkou, prošla jsem si různými pozicemi od asistentky v obchodním oddělení po propagaci," líčí opálená tmavovláska trochu hlubším hlasem, než by člověk čekal.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.