Exteriér domu nepůsobí extravagantně, jeho koncept naopak sází na funkční jednoduchost.
Foto: Filip Šlapal
Rodinný dům v podání studia hipposdesign sází na redukovaný minimalismus. Hlavní roli v rámci jeho koncepce sehrála dobře promyšlená funkčnost. Jedním z mála konkrétních požadavků byla dostatečně velká knihovna.

Vytvořit něco na pohled jednoduchého je pro architekty vždycky velkou výzvou. Radim Babák a Ondřej Tobola ze studia hipposdesign v té souvislosti tvrdí, že dobrá architektura se zkrátka musí takzvaně vysedět − redukovaná dokonalost totiž nepřichází sama od sebe. V případě rodinného domu, který nedávno dokončili v Červených Pečkách, tomu rozhodně nebylo jinak. "Architekt musí umět naslouchat, být pokorný, a především musí být velký optimista. Jakmile tam tyhle vlastnosti jsou, je tam také slibný potenciál pro dobrý výsledek," tvrdí architekt a designér Radim Babák.

Zadání pro návrh rodinného domu v Červených Pečkách přitom nemělo příliš komplikovaný obsah. Investor si zkrátka a dobře přál především funkční dům, kam bude jezdit převážně na víkendy. Jedním z mála konkrétních požadavků byla dostatečně velká knihovna − a ta, která nakonec vznikla, s přehledem pojme několik tisíc výtisků.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.