Pečený candát s pórkovou omáčkou a nadýchanými noky
Foto: Kampa Group
Candát je skvělá a zdravá ryba už sama o sobě. Ovšem divokou kartou téhle lahůdky je ještě něco jiného: kvašený pórek. Připravte si candáta s pórkovou omáčkou a nadýchanými noky.

Čas od času se nějaký ten superzdravý trend dostane do popředí − jednou jsou to sirupy, bylinkové medy, domácí limonády, pak se zase suší, vymrazuje, konfituje, mixuje a odšťavňuje… Ale proč ne. Proč by člověk neměl v duchu starých tradic, či naopak za pomoci nejnovějších technologií, ideálně v kombinaci obojího, využívat to nejlepší z přírody. Tělu takovou potravou odlehčí a zároveň dodá vše potřebné. A kdo v poslední době nefermentuje, nekvasí, jako by nebyl.

Kouzlo pickles

Není to nic nového pod sluncem, hrnec zvaný kvašák ještě najdeme na každé druhé půdě, tedy pokud se znovu v domácnosti nepoužívá. Kvašené okurky a kysané zelí jsou nedílnou součástí našeho jídelníčku po staletí. Ještě naše babičky přesně věděly, jak na to. My už ne. Tedy donedávna. Než se domácí pickles, jak se také říká kouskům kvašené zeleniny, staly tématem gastronomických fór a koníčkem mnoha moderních hospodyněk. Důvodem je návrat k jídelníčku respektujícímu roční doby a reagujícímu na potřeby našeho těla, které lze pokrýt z místních zdrojů.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.