Byla to jedna velká rána. Když vychováváte syna a on vám v dvaadvaceti umře, tak je to dost drsné...
Foto: Tomáš Princ
... Už je to osm let, ale není dne, abych na toho kluka nemyslel. Hodně mě to změnilo... Bylo mi šest sedm let, chodila jsem s maminkou ulicemi Prahy a všude visely plakáty, koho Němci popravili. Schválně to tiskli... Vyměnili jsme si domácnosti - jsme zrovna v domě jedné místní rodiny a ona je v našem domě v Amsterdamu. Už to takto děláme dlouho...

Fotografický blog Humans of Prague publikuje portréty lidí z pražských ulic. Snímky a doplňující texty jsou svědectvím letmých setkání mezi fotografem a neznámým člověkem. Cílem blogu je seznamovat čtenáře s rozmanitostí lidí, jejich myšlenek a příběhů v současné Praze.

1.

"Byla to jedna velká rána. Když vychováváte syna a on vám v dvaadvaceti umře, tak je to dost drsné. Už je to osm let, ale není dne, abych na toho kluka nemyslel. Hodně mě to změnilo. Jsem dnes uzavřenější, většinu času zamlklý. Mám úplně jiné priority. Už na ničem nelpím, už nejsem takový pedant a puntičkář. Do té doby jsem se v životě snažil být stoprocentní, ale zjistil jsem, že to nejde. Říká se, že člověk má zasadit strom, postavit dům a zplodit syna. Mně se to všechno povedlo. Jenže o syna jsem přišel a dnes vím, že strom může uschnout a barák že se jednou zbourá. Nevím, jestli je to dobře, anebo ne, ale pochopil jsem, že na sebe člověk nemusí být tak tvrdý."

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.