Úděl gauče
Foto: Nikola Hoření

Už nějakou dobu zjišťuju, že v celé domácnosti má pro mě zvláštní přitažlivost, ba přímo magnetismus gauč. Ano, je to spíš magnetismus, protože přitažlivost pro nás mají lidé − v tom pojmu či spíš za ním je přítomen někdo, kdo nás přitahuje, kdo to způsobuje.

Povídka pro ego!

O jaru, slunci a svěžích barvách pro ego! píší

Ondřej Neff
Miloš Urban
Michal Šanda
Petr Stančík
Emil Hakl
Iva Pekárková
Petr Vydra
Bogdan Trojak
Josef Veselka
Jan Bartáček

Slovo magnetismus nám správně evokuje nějaký neživý předmět, kterému spíš sami propadáme. Je to tak i u mě ve vztahu ke gauči. Já dneska na gauč už nedopadám jako dřív, já mu spíš opravdu propadám. A ve své generaci nejsem sám. Pro mou generaci, a myslím teď její mužskou část, je gauč skutečná zhouba, která se šíří přímo epidemicky. Můj kamarád, který má svobodné povolání a vykonává je doma, si dává budík na čtvrtou odpoledne, aby jej manželka, která má povolání nesvobodné, nenachytala na gauči, uprostřed té strašné a vše činorodé zmarňující závislosti. Nijak mě neuklidnilo, když mi to při jednom našem telefonátu řekl.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.