Moderátorka Nora Fridrichová
Foto: archiv
Nora Fridrichová s vtipem komentuje v televizním pořadu 168 hodin počínání politiků, ráda by ale osobně potkala Milana Kunderu.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Zrovna mi přišel balíček z knihkupectví. Frišta od Petry Procházkové a nové vydání Mnichovského komplexu od Jana Tesaře. Tesař nabízí jiný pohled, líčí nás nikoliv jako oběti Mnichova, nýbrž jako jeho geniální zákulisní strůjce. Už jen ta představa ve mně budí hrdost. Frištu jsem četla před lety, ale pak někomu věnovala a dlouho nemohla sehnat. Afghánistán zpoza Petřiny burky, čte se to samo.

Máte nějakého zvláště oblíbeného autora?

Čapek, Hrabal, Kundera, moje Svatá Trojice. V tomto pořadí jsem je objevila a dodnes se k nim vracím. Čapka jsem začala číst už na základní škole, Hrabala s Kunderou v patnácti. Tito pánové výrazně ovlivnili můj pohled na svět, na život a samozřejmě i na muže.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.