Projekt zahrnoval částečnou dostavbu původního stavení i novostavbu objektu palírny.
Foto: BoysPlayNice
Palírna v Javornici podle návrhu ateliéru ADR představuje klasickou destilérku ve zcela novém pojetí. Z původního vesnického stavení vznikl jeho rekonstrukcí a dostavbou pozoruhodný areál. Citlivě zde koexistují rustikální a industriální prvky a vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Zkuste si představit teplý letní den, vymetenou oblohu, malebnou jihočeskou vesničku, zpovzdálí monotónní zvuk cirkulárky, ovocný sad, dobré lidi a k tomu navíc atmosféru hrabalovsky idylické palírny. Pověstné "okno" vám ale nehrozí − jedna z posledních realizací ateliéru ADR, která nedávno získala nominaci na Českou cenu za architekturu, totiž nabízí vskutku nezapomenutelné zážitky.

Příběh tohoto inspirujícího tvůrčího počinu je de facto příběhem osobního entuziasmu. "Přímo naproti našemu stavení, kde máme léta chalupu, se před nějakou dobou uvolnila nemovitost a nám zkrátka nebylo jedno, co nového tam vznikne. Navíc jsem na chalupu nechtěl jezdit jen rekreačně. Chtěl jsem tam něco dělat a přiznávám, že zrovna tohle byl tak trochu můj sen − celý život totiž pracuji v oboru služeb a jednoduše jsem toužil po tom, něco vyrábět. Zároveň se k tomu přidala má vášeň pro ovoce, kterou v sobě mám už od dětství. Tady se to celé krásně propojilo," vysvětluje majitel palírny David Voverka. Nutno dodat, že právě jeho nasazení se na výsledku výrazně podepsalo, přirozeně velmi pozitivně.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.