Architekt Ferdinand Leffler
Foto: archiv Atelier Flera
Jak správně vybrat pergolu? Podle architekta Ferdinanda Lefflera se odpověď skrývá v nás samotných.

Terasa či pergola nemusí být "jen" místem pro přípravu jídla. Pokud ji správně vybavíme, můžeme v zahradě trávit víc času. O tom, jak velkou pergolu zvolit a jaké vybavení do ní umístit, jsme si povídali s Ferdinandem Lefflerem. "Rád dostávám lidi do zahrad," říká architekt.

Existuje nějaké ideální místo pro pergolu?

Ideální je, když o ní uvažujete už při projektování domu. Víte, kde bude hlavní obytná terasa, jaká bude návaznost na kuchyň… Tehdy začíná i diskuse, zda terasu či pergolu lepit na dům, nebo je-li zahrada dost velká na to, aby v ní mohla vzniknout samostatná venkovní kuchyně.

Co by mělo rozhodnout?

Důležitý je dobrý přístup z domu, ale také bychom si měli odpovědět na pár otázek: Máme raději západní, nebo jižní slunce? Dřevo, nebo kámen? Odpovědi máme v sobě, jen jsme si tyto otázky zapomněli pokládat.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.