Scénáristka a spisovatelka Tereza Brdečková
Foto: archiv
Tereza Brdečková sama píše, v poslední době zvláště scénáře, a právě kvůli nim také hodně čte.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Psala jsem skoro rok scénář o Anežce České a nořila se proto do knih, které přibližují jednak atmosféru přemyslovských Čech a obecně Evropu té doby. Jsou to třeba knihy francouzského medievalisty Georgese Dubyho - Tři řády, Věk katedrál, Vznešené paní 12. století. A ovšem pěkná monografie o Anežce od Heleny Soukupové.

Máte nějaké zvláště oblíbeného autora, k jehož knihám se ráda vracíte?

Je jich určitě víc, ale potřebu vracet se mám ke Stendhalovi, Mannovi, Čechovovi a Turgeněvovi, Virginii Wolfové, ale taky třeba k Čapkovi… Trochu nesourodá parta. Dlouho jsem doslova ujížděla na Rushdiem či Pamukovi či Murakamim, jenže moderní spisovatelé pod tlakem trhu píší jednu knihu za druhou a to jejich umění dříve či později ničí.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.