Aktuální vydání časopisu ego!
Foto: Luděk Bárta

Není žádná novinka, že historie se opakuje. Nebo spíš, řečeno s Hegelem, se odvíjí na cívce vývojové spirály. To, co jsme už jednou zažili, posouváme na vyšší (nebo snad jen jinou?) úroveň. Nejen básník, prozaik a novinář, ale též skvělý vizionář a satirik Jan Neruda by se tedy nejspíš nezlobil, že jsme se rozhodli ztvárnit některé jeho Povídky malostranské velmi moderně − jako komiks. Sérii, která v egu! právě začíná, podle klasika české literatury napsal Ondřej Neff a nakreslil Luděk Bárta. V Nerudových krátkých prózách se může najít mnohý "dnešní člověk". Řešíme stále stejné vztahové peripetie − někdy ty exaltovanější, s překvapivými zvraty coby výživnou potravou bulváru, jak tomu bylo před časem u Sáry a Jana Saudkových, jindy zas může jít o "bezstarostnou jízdu" dvou mužů na motorce napříč jižní Indií. Moment, před 140 lety na motorce? To jistě ne. Tehdy by se zpěvák Matěj Homola a reportér Jakub Horák jen vyhoupli do sedel koní a dobrodružství by mohlo začít.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.