Asi nejznámějším projektem Tomáše Třeštíka jsou portréty na balkoně jeho bytu. Vyfotí tam každého, kdo k němu přijde – od celebrit až po pošťačku či poslíčka s pizzou.
Foto: Matej Slávik
Tomáš Třeštík má věci rád a s oblibou se jimi obklopuje. Zdi bytu, který využívá i jako ateliér, zdobí barevné obrazy a nápisy, jednu stěnu zabírá knihovna, další DVD s filmy. Bez čeho se v poslední době neobejde?

Už při vkročení do letenského bytu fotografa Tomáše Třeštíka, v němž žije se svou ženou Radkou a dvěma dětmi, je znát jeho slabost pro design a zajímavé sběratelské kousky. Obecně má věci rád a s oblibou se jimi obklopuje. Je tak naprostým opakem své ženy, která jich preferuje co nejméně. Na první pohled je ale vidět, že v tomto aspektu má Tomáš doma převahu. Zdi bytu, který využívá i jako ateliér, zdobí barevné obrazy a nápisy, jednu stěnu zabírá knihovna, další DVD s filmy a vinylové desky. Sám sebe nazývá shromažďovatelem.

Sbírá knížky o fotografii, což vzniklo už při jeho studiu na FAMU. "Vyrostl jsem v rodině, kde se knihy cenily a kladli jsme na ně důraz. Také jsem s focením začal v době, kdy nebyl internet, takže některé mám už dlouho," vysvětluje.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.