McDonald’s se již dva roky snaží zastavit pokles ve svých amerických restauracích.
Foto: Reuters
O 28 procent na 31 miliard korun se podařilo americkému řetězci s rychlým občerstvením McDonald’s zvýšit zisk. Růstu zisku pomohl vyšší prodej v těch restauracích, které byly otevřené nejméně jeden rok. Tržby v restauracích otevřených nejméně jeden rok se zvýšily o 6,6 procenta, což je nejvyšší růst za pět let.

Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald’s ve druhém čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 28 procent na 1,4 miliardy dolarů (31,1 miliardy korun). Hospodaření podpořil vyšší prodej v restauracích otevřených nejméně jeden rok, včetně těch v USA, uvedla v úterý firma.

Příjmy o 3,4 procenta klesly a dosáhly 6,05 miliardy dolarů (134,7 miliardy korun), překonaly však odhady analytiků. Ti v anketě agentury Thomson Reuters v průměru čekali příjmy 5,96 miliardy dolarů.

reklama

Tržby v restauracích otevřených nejméně jeden rok se zvýšily o 6,6 procenta, což je nejvyšší růst za pět let.

Tržby v restauracích v USA otevřených nejméně 13 měsíců ve čtvrtletí vzrostly o 3,9 procenta. McDonald’s se již dva roky snaží zastavit pokles ve svých amerických restauracích. Letos v dubnu firma přišla s nabídkou nealkoholických nápojů všech velikostí za jeden dolar a kávy za dva dolary.