Letní čtení
Foto: archiv vydavatelství
Možná se teprve na dovolenou chystáte. Nejvyšší čas zabalit i pár knížek. Pro dámy, pány a radši i pro děti. Co kdyby pršelo.

Marťani, nebo komunisti?
Judy Blumeová: V případě neočekávané události; Argo (pro ni)

Začátek 50. let. Spojené státy jsou vítězem horké války a poznenáhlu přejímají roli lídra války studené. Domů se vrátili hrdinové z fronty a jejich rodiny se učí, jak co nejsladším způsobem podlehnout konzumu. Patnáctiletou dívku, která je hrdinkou románu V případě neočekávané události, zajímají především módní novinky, televizní program a samozřejmě kluci. Pak se ale poblíž jejího domova zřítí hořící letadlo. Osamocená tragédie? To si veřejnost a média mohou myslet jen do té doby, dokud nespadne další stroj. A pak ještě jeden. Do malých životů vstupuje velká politika a ještě větší obavy. Mají v tom prsty Marťani, nebo komunisti? "Jsme úplně obklíčení," prohlásí jedna z postav knihy.

Judy Blumeová je úspěšnou autorkou literatury pro dospělé i mládež. Tentokrát se vrací do vlastního dětství, pád tří letadel zažila, když jí bylo čtrnáct. Její otec jako zubař pomáhal identifikovat mrtvoly. Kniha nabízí dráždivý průsečík romantických a skeptických představ o životě. Mladé hrdinky jsou nuceny dospět velmi rychle.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.