A žádné biflování
Foto: archiv
Dokonce i povinné předměty mohou mít příjemnou formu. Stačí se začíst.

Na slovíčko s Kelty
Stefan Zimmer: Keltové, mýtus a realita; Vyšehrad

Stefan Zimmer: Keltové, mýtus a realita; VyšehradV očích Řeků byli ztělesněním barbarství. Neznají míry ve vítězství ani v porážce, v jídle ani v pití, nedrží slovo a porušují dohody − tak viděli vysoké plavovlasé válečníky, kteří žili na severu Evropy, nesnášeli teplo a žízeň, ale nezalekli se ani rabování v delftských svatyních. Římané řecké předsudky nejprve přejali. Nebyl to však nakonec nikdo jiný než Caesar, kdo tahle klišé zpochybnil. Díky svému pobytu v Galii, kde byl místodržícím, poznal Kelty zblízka, a tak se najednou v římských písemnostech objevují zprávy o chrabrých bojovnících, kteří vládnou skvělou taktikou a moudrou prozíravostí…

Knížka uznávaného jazykovědce a keltologa Stefana Zimmera a kolektivu je dalším pokusem, jak napravit pošramocenou pověst Keltů − a to čtivým, srozumitelným jazykem. Zevrubná zpráva o svébytné kultuře, jež se počítá už na 2500 let. Asterix a Obelix by se možná nestačili divit.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.