Obložený chléb v podniku Phill’s Corner
Foto: gourmetguru
Svěží chléb s mascarpone, rajčaty a mozzarellou potěšil Gourmetgurua v designovém bistru v pražských Holešovicích. Na náměstí Jiřího z Poděbrad pak objevil nově otevřený Donut shop. Bohatě polité i plněné koblihy tu prodávají i v netradičních příchutích.

Chléb, rajčata a spousta sýra

Do designového bistra Phill’s Corner v pražských Holešovicích v ulici Komunardů Gourmetguru rád chodí na lehký oběd nebo svačinu. Podnik nabízí několik sendvičů a lehčích jídel, jako je cizrnový hummus se sušenými rajčaty a nakládanými paprikami nebo třeba krůtí burger s cuketou, olivami, rajčaty a sýrem feta.

Bistro Phill’s Corner v pražských HolešovicíchGourmetguru zašel do Phill’s Corneru na obložený chléb. Na jídelním lístku objevil tři druhy - první s hummusem, mangem, mungo klíčky a mrkví, druhý s mascarpone, rajčaty, mozzarellou a bazalkou a třetí s mascarpone, roastbeefem, brusinkami a rukolou. Volil prostřední variantu, které nešlo co do čerstvosti a svěžesti nic vytknout. Potěšila také domácí rakytníková limonáda s lipovým květem. S blížícím se podzimem má Gourmetguru chuť zajít také na švestkovou limonádu se skořicí nebo čerstvou rajčatovou šťávu.

Citronový nebo levandulový

Oblíbenost amerických koblih s dírou uprostřed neustále stoupá a donutová bistra v Praze rychle přibývají. Jeden takový podnik před pár týdny otevřel na náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech. Jmenuje se Donut shop a jeho majiteli jsou Jiří Mahr s manželkou a sestrou. Manželé Mahrovi vlastní také vinohradskou kavárnu Coffee Room a na kávu kladou důraz i v Donut shopu.

Donut shop na pražském náměstí Jiřího z PoděbradV obou svých podnicích spolupracují Mahrovi s nizozemskou pražírnou White Label Coffee, nabídku koblih v Donut shopu obměňují každý týden. Vždy přibude několik nových, zůstávají stálice – těmi jsou podle majitele Jiřího Mahra donuty s polevou čokoládovou, levandulovou nebo kokosovou, ale také tou z arašídového másla nebo plněné borůvkové. Polevy a náplně vymýšlí Silvie Mahrová, která má na starosti "výrobnu" a vše kolem koblih, přední prodejní část řídí Jiří Mahr s manželkou Monikou.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.