Svatováclavská vinice a Villa Richter
Foto: archiv Proseccofestu
Zářijové víkendy budou patřit gastronomickým festivalům. Venku je pořád příjemně teplo, a tak se můžete vydat ochutnat vietnamskou kuchyni do pražských Holešovic, pivo na Ladronku nebo třeba polévku do Plzně.

Praha

Proseccofest, 10. září

Svatováclavská vinice a Vila Richter

Prosecco je vinařská oblast na severovýchodě Itálie ohraničená Dolomity a Jaderským mořem. Lehké, podmanivé, osvěžující a šumivé víno Prosecco DOC přiveze na Pražský hrad třicítka italských mistrů vinařů. K ochutnání bude téměř 100 vzorků od více než 20 vinařů, které budou reprezentovat různé vinařské oblasti a styly. Festival pořádá Svatováclavská vinice a Vila Richter na Pražském hradě ve spolupráci se sdružením Consorzio di tutela della Denominazione di Origine Controllata Prosecco.

Více na Facebooku události.

Ochutnej Vietnam, 16. září

Holešovická tržnice

4. ročník festivalu vietnamského jídla a kultury, který pořádá skupina česko-vietnamských studentů. Je určen pro všechny milovníky vietnamské kuchyně, ale i pro zvědavce, kteří se s ní ještě tolik neseznámili. Hlavním lákadlem je více než 50 vietnamských specialit, kulinářské workshopy, tradiční vietnamské hry, soutěže a pestrá dekorace s živou bambusovou zahradou. Návštěvníci ochutnají tradiční vietnamské pokrmy, které připravily ty nejznámější vietnamské restaurace v Praze. V nabídce budou tradiční závitky nebo phở, ale hlavně delikatesy. Letošní roční festivalu se zaměří na jednotlivé suroviny, ze kterých se vietnamská kuchyně připravuje. Ať je to perila, pak choi nebo kreveta.

Pražské vinobraní, 16.–17. září

Na Vypichu

Vinaři budou na vinobraní prezentovat víno, připraveny budou ochutnávky, školení, ale i sazenice vinné révy na prodej. Novinkou je možnost vyzkoušet si přípravu vlastního burčáku.

Více na Facebooku události.

Země na talíři, 21.–24. září

21.–23. 9. Bio Oko, 24. 9. Studio Alta

7. ročník filmového festivalu, který si letos pokládá otázku: Sázíme jako jedinci i jako společnost na iluze, nebo iluze dokonce sami vysazujeme? Filmy, které se budou na festivalu promítat, apelují na to, že světová populace roste, ale zdrojů nepřibývá. Lidstvo tedy potřebuje systém výroby a spotřeby potravin, který zajistí jídlo pro sedm a půl miliardy lidí, ale zachová také zdroje pro budoucí generace.

 

A je to venku! Více na www.zemenataliri.cz 😎#zemenataliri #ZnT2017 #programfestivalu #jetovenku #budetovelky

Příspěvek sdílený zemenataliri (@zemenataliri), Čec 25, 2017 v 2:48 PDT

Program zobrazíte kliknutím na šipku vpravo na obrázku.

Pražský Oktoberfest, 23. září

Park Ladronka

Třetí ročník festivalu německého i českého piva, který odkazuje k tradiční bavorské akci.

Vstupné je zdarma. Více na Facebooku události.

Plzeň

Festival polévky, 3. září

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.