Emil Aslan, politolog a bezpečnostní odborník
Foto: Zbyněk Pecák
Emil Aslan je předním českým specialistou na složité mezinárodní konflikty. Zčásti proto, že se leckde domluví, ale také proto, že zažil, jak to chodí v drsnější čtvrti.

Kdybychom se z praktických důvodů nesetkali v restauraci, která servíruje italskou kuchyni, možná by k tomu přeslechu nedošlo: když si odborník na mezinárodní bezpečnostní studia objednává jídlo, zaujme mě jeho cit pro italský přízvuk s měkce znějícími souhláskami. K tomu, aby jako politolog působící na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy dokázal vnímat politické i kulturní odstíny života v cizích zemích, je Emil Aslan takřka dokonale vybavený.

"Zvládnu přednášet anglicky, německy, rusky a česky. Dorozumím se arménsky, turecky a ázerbájdžánsky − jde totiž o příbuzné jazyky −, více či méně se domluvím italsky, francouzsky a, dejme tomu, slovensky. Rok jsem se učil polštinu a z této pozice se pak věnoval češtině," vysvětluje pedagog a vědec, jehož porozumění složitým světovým dějům − a konfliktům zejména − má oporu v "terénním výzkumu", ale i osobních vlohách. K politologii ho přivedla nejen schopnost dorozumět se v různých prostředích, ale také zkušenost pozorovatele, který vnímá příčiny konfliktů v okolí.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.