Vídeň
Foto: Shutterstock
Vídeň vydala svůj statistický report. Vyplývá z něj, že město roste, v současnosti má více než 1,8 milionu obyvatel. Může za to vyšší porodnost i migrace. K 1. 1. 2017 bylo ve Vídni zaznamenáno 182 odlišných státních příslušenství. Kdo bydlí ve Vídni a jak si město stojí ekonomicky?

Ve Vídni bydlí v současnosti 1 867 582 lidí, což je o 27 356 lidí více než v roce předchozím. Když se podíváme do skladby obyvatel z hlediska genderu, zjistíme, že 48,7 procenta tvoří muži a 51,3 procenta ženy. Zatímco průměrný věk u mužů byl v roce 2015 77,6 let, dožívaly se ženy v průměru 82,7 let.

Z hlediska státní příslušnosti se hlásí 71,4 procenta obyvatel žijících ve Vídni k rakouské státní příslušnosti. Druhou nejvyšší hodnotu s 4,1 procenta dosahují Srbové, třetí jsou Turci s 2,5 procenta a čtvrtí Němci s 2,3 procenta. Z Evropské unie pochází celkem 12,2 procenta lidí žijících ve Vídni, 16,4 procenta pochází odjinud.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.