"Mezi medailemi je určitě zajímavou položkou zlatá medaile, která byla vydána v roce 1929 k 1000. výročí smrti sv. Václava u příležitosti dokončení velechrámu sv. Víta," říká Ing. Kroužek.
Foto: Lukáš Bíba
Svatováclavský dukát s číslem 17 z roku 1923 za vyvolávací cenu 35 000 eur bude největším lákadlem numizmatické aukce pořádané 7. září v pražském hotelu International společností ANTIUM AURUM. V dražbě bude nabídnuto 252 mincí a 24 medailí a sad medailí v mimořádných zachovalostech. Všechny mince budou mít navíc certifikát stupně zachovalosti americké společnosti Numismatic Guaranty Corporation.
SVATOVÁCLAVSKÝ ZLATÝ DUKÁT Č. 17
jarvis_59a95a96498e27ac2cfba5af.jpeg

emitovaný k pátému výročí vzniku Československa byl ražen v počtu 1000 kusů. Prvních dvacet však nikdy nešlo do prodeje a bylo určeno jen pro členy vlády.

Chceme, aby všichni kupci mincí měli k dispozici ohodnocení nezávislou třetí stranou," vysvětluje Ing. Pavel Kroužek, numizmatik a majitel ANTIUM AURUM, a dodává: "Nezávislé ohodnocení mincí dle mezinárodních standardů také usnadní situaci těm zájemcům, kteří si nebudou moci mince předem osobně prohlédnout." V aukci bude totiž možné dražit také on-line nebo po telefonu.

Numismatic Guaranty Corporation (NGC) byla založena v roce 1987 v USA a v Evropě má pobočku v německém Mnichově. Zaměstnává přes třicet expertů, kteří určí stupeň zachovalosti mince podle škály, která je mezi numizmatiky a obchodníky mezinárodně uznávaná. Mince je následně uzavřena do speciálního pouzdra z tvrzeného plastu spolu s certifikátem, který je pak vodítkem při jejím případném prodeji.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.