Fotograf Herbert Slavík
Foto: archiv H. Slavíka
Fotograf Herbert Slavík kdysi miloval verneovky. Touha po dobrodružství mu zůstala.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Biografii Franz Werfel / Příběh života od Petera Stephana Jungka a Pád nebes od Reinholda Messnera. Příběh Franze Werfela popisuje literární Prahu a Vídeň začátku 20. století, autor prokládá knihu spisovatelovými texty, představuje i jeho přátele Haase, Kafku, Broda, Rilkeho, Kische, zkrátka mě to přenáší do atmosféry doby, kterou mám rád. No a vzhledem k tomu, že miluji hory, nemůže mi uniknout žádná kniha Reinholda Messnera.

Máte nějakého zvláště oblíbeného spisovatele?

Vyhledávám spíše knihy podle témat, ale mám rád povídky Zdeňka Svěráka, rád čtu Petra Šabacha, Paula Coelha. V době, kdy jsem jezdil do Afghánistánu, vracel jsem se k románům Khaleda Hosseiniho Lovec draků a Tisíce planoucích srdcí. Jinak se ale při čtení nevracím.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.