Na nové bistro s názvem Paprika narazil nedávno Gourmetguru poblíž pražského náměstí Míru.
Foto: gourmetguru

Paprika s Davidovou hvězdou

Na nové bistro s názvem Paprika narazil nedávno Gourmetguru poblíž pražského náměstí Míru. Vlastní ho dva izraelští kamarádi, kteří se seznámili před dvěma lety v Praze. Spontánně je napadlo otevřít podnik s izraelskými specialitami, které budou sami připravovat podle rodinných receptů tak, jak je znají z domova. Profesionální gastronomické vzdělání sice nemají, ale rádi vaří pro své nejbližší. "V Izraeli se každý pátek rodiny a kamarádi schází na velkou večeři, shabbat. A tak se jídlo pro Izraelce stává nejen gastronomickým, ale i kulturním a společenským zážitkem," vysvětlují majitelé Gal a Yadin. Nyní zkouší, co z jejich nabídky zákazníkům zachutná nejvíc, a menu upravují podle poptávky. Nedávno začali například připravovat bezlepkový falafel, který Gourmetguru může doporučit, a brzy by se měl v jídelním lístku objevit také tabbouleh salát.

Citronový, nebo levandulový?

Nový podnik s donuty před pár týdny otevřeli manželé Mahrovi na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Nabídku prý ve svém Donut shopu obměňují každý týden, přičemž jako stálice si zvolili oblíbené koblihy s polevou čokoládovou, levandulovou nebo kokosovou, ale také tou z arašídového másla nebo plněné borůvkami. Všechny jsou natolik velké, že Gourmetguruovi, a zajisté nejen jemu, ke svačině spolehlivě stačí. Majitelé ještě Gourmetguruovi prozradili, že v Donut shopu plánují i veganskou nabídku. A přibudou prý i donuty bezlepkové.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.