Stékající kapka této delikátní whisky se pokorně zastavila právě o černou mašličku.
Foto: archiv
Tři příběhy obklopují whisky s černou stužkou. První se váže ke skotskému králi, druhý ke světové válce a třetí k charismatickému master distillerovi.

Nebývám − až na výjimky − zajedno s marketingovými specialisty, kteří zaníceně věří, že je to příběh, který pomáhá produktu zaujmout lidi. Single malt Scotch whisky The Dalmore 1263 King Alexander III jednou z takových výjimek je. Možná je to tím, že není obklopena příběhem jedním, ale hned několika.

Prvním je už samotná hlava dvanácteráka vyvedená plasticky nad etiketou. Podle legendy je dílem skotského krále Alexandra III., jehož jeden z Mackenziů, klanu, jenž časem vlastnil lihovar, zachránil v roce 1263 před zle dotírajícím poraněným jelenem.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.