Monika Horníková, ředitelka společnosti TŘI, která provozuje Hospic Dobrého Pastýře v Čerčanech
Foto: Libor Fojtík
Nemocí rozečtených knih trpí Monika Horníková už roky. A nic na tom nemění fakt, že po dlouhé kariéře vrcholové manažerky ve farmaceutickém průmyslu dnes pracuje pro hospic v Čerčanech.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Teď právě čtu Na jih od hranic, na západ od slunce od Harukiho Murakamiho. Byla jsem na něj moc zvědavá a nezklamal. Rozečtený mám také životopis francouzského sochaře Augusta Rodina, který napsal David Weiss a nazval ho Nahý jsem přišel na svět. Fascinující dílo o životní síle, přesvědčení a víře v sebe samého. Silný je moment, když umělec pochopí, že se může přijetí jeho díla změnit pouze díky změnám v politické garnituře. A před týdnem jsem si koupila knihu Pozitivní leader, kterou sepsali Jan Mühlfeit a Melina Costi. Moje očekávaní je prosté − chci si připomenout přes zkušenosti jiných cestu, která vede k využití vlastní energie při pozitivním ovlivňování okolí. Uvidíme, jak knížka doplní mé poznání.

Máte nějakého zvláště oblíbeného spisovatele, k jehož dílu se ráda vracíte?

Je jich víc − Erich Maria Remarque, Paulo Coelho, Gabriel García Márquez, Lev N. Tolstoj a někteří životopisci.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.