Ředitelka Designbloku Jana Zielinski
Foto: Salim Issa
Ředitelka Designbloku Jana Zielinski se ráda přemísťuje v čase. Nad dobrou knihou to jde nejlépe.

Jaké knihy právě teď máte na nočním stolku?

Vždycky čtu souběžně několik "naučných" knih a nějaký román. Teď střídám knihu Myšlení rychlé a pomalé od nositele Nobelovy ceny Daniela Kahnemana, která se zabývá stereotypy myšlení, naší tendencí dělat si rychlé úsudky, vlivem prvního dojmu a dalšími otázkami. Zaujalo mě, že průměrně protrpíme cca 20 procent denního času. Protrpíme − ve smyslu, že nás činnost, kterou právě děláme, vůbec nebaví a nejlepší by bylo okamžitě přestat. Právě jsem také dočetla fascinující román Laurenta Bineta HHhH a dočítám první díl trilogie Villette od Charlotte Brontëové. Mám slabost pro anglickou literaturu 19. století, je to odpočinek. Vlastně je ten nesourodý mix pro mě typický. Ráda se přemísťuji v čase, střídám témata, světy, doby a příběhy. To mně přijde na literatuře jako to nejlepší.

Máte nějakého zvláště oblíbeného autora, k jehož knihám se ráda vracíte?

Mojí zásadní knihou je Nesmrtelnost Milana Kundery, ke které se vracím jednou za dva až tři roky. Taky miluju jeho útlou knížku Můj Janáček.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.