Manažerka Xeroxu Veronika Brázdilová
Foto: Lukáš Bíba
Kdyby tam nevedly její pracovní cesty, asi by šéfka Xeroxu pro Česko, Slovensko a Maďarsko Veronika Brázdilová Evropu míjela. Raději vyráží za exotikou. Nesmazatelnou stopu v ní zanechaly expedice po národních parcích v Africe. Svůj důchod chce ale prožít v italském Toskánsku. Už jezdí obhlížet vyhlédnutý domek.

Původem Moravanka je v současné době téměř jako doma nejenom v Praze, kde má Xerox pro Česko, Slovensko a Maďarsko sídlo, ale také v Budapešti a Bratislavě. Do obou měst Veronika Brázdilová vyráží pravidelně jednou za měsíc tak na týden. A u Dunaje se jí moc líbí.

"V Budapešti je to vždy hodně pracovní náplň, ale v Bratislavě si najdu čas na procházku podél řeky, na relaxaci v kavárně. Bratislavu mám moc ráda, vždy si tam připadám jako na dovolené," přiznává. A protože všechny tři státy jsou součástí regionu, kam patří ještě Turecko, Izrael a Řecko, tak jednou za čtvrt roku jezdí na porady do těchto typicky dovolenkových míst. A samozřejmě také do centrály Xeroxu v Londýně.

Kdyby nebylo těchto pracovních cest, tak by zřejmě Evropu míjela, protože na dovolené preferuje mnohem vzdálenější, exotičtější místa. "Vybírám si lokality, které by pro mě ve stáří byly fyzicky náročné, takže třeba nyní odsunuji USA, ale hodně jezdím do Asie, Afriky, Jižní Ameriky," říká. Na cestách ji doprovázejí přátelé, manžel nebo sestra. A inspiraci, kam vyrazit, hledá ve filmových cestopisech, cestovatelských časopisech i vyprávění známých.

"Baví mě poznávat nová místa. I když jsem třeba někde pracovně, tak se snažím si utrhnout chvilku, abych se mohla jít alespoň projít. Ráda vnímám, jak to místo žije, jakou má atmosféru a všude ujíždím na ochutnávání místní kuchyně. Preferuji malé lokální ne drahé restaurace. Klidně si dám nějaké jídlo na ulici."

Morava: Když se nad Prahou nesou moravské písně

jarvis_59c2528b498e27ac0ded82a4.jpeg
Foto: archiv Veroniky Brázdilové

Pravidelně jezdí Veronika Brázdilová na Moravu − do Uherského Hradiště za rodiči, sestrou a samozřejmě přáteli. Ráda se toulá kolem Moravy, zajde na hrad Buchlov, kolem něhož jsou nádherné louky, nebo doporučuje v Buchlovských horách, respektive v Hřibech letovisko Bunč. "Jižní Morava je pro mě srdeční záležitost. Tuhle cestu nevynechám nikdy," říká.

ekonom

Tento článek vznikl pro časopis Ekonom. Předplatit si ho můžete zde.

A přiznává, že si ráda zajde i na víno. Když je dobrá parta, zvládne za večer vypít až litr bílého z Moravy, preferuje veltlínské a sauvignon. A protože Uherské Hradiště je Mekkou folklóru, nepřekvapí, že manažerka Xeroxu byla členkou souboru Kunovjan. Po přestěhování do Prahy už ale tréninky dvakrát v týdnu nestíhala. "Je to fyzicky i časově náročné hobby, když jsme chtěli, aby naše vystoupení měla profesionální úroveň. Ale kdyby mi řekli, abych si šla s nimi zatancovat, šla bych hned."

K improvizovanému vystoupení stačí jen impulz, třeba návštěva kamarádek ze souboru. "Jednou jsme u mě seděly a ve tři ráno nás napadlo si zazpívat. Šly jsme na terasu, a přestože se to dost rozléhalo pražskou čtvrtí, tak na nás nikdo nekřičel, abychom zmlkly. Naopak jsme viděly, jak lidé začali otevírat okna a poslouchali."

Itálie: Jednou na důchod, zatím na kurz vaření

jarvis_59c2528b498e27ac0ded82a8.jpeg
Foto: archiv Veroniky Brázdilové

Přestože do důchodu má Veronika Brázdilová ještě daleko, už dnes má jasno, kde jej bude trávit. V italském Toskánsku. Důvodem není jenom červené víno a dobrá kuchyně. "Toskánsko mi připomíná Moravu, ale je tam tepleji. Večer, když usínám, tak si někdy představuji, jak mám na hlavě takový slamáček a s manželem se procházíme vinohradem, který je kolem takové malé usedlosti."

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.