Chuť je tak plná, že do ní můžete kousnout. Kdesi v pozadí se připomíná med popichovaný kořením a přezrálé meruňky.
Foto: archiv
Aroma této geniální kombinace je omamně nasládlé, vyvážené. Vůni vyčarovaly sudy po Bourbon whiskey. "X" za extra a "R" za rare, tedy vzácná, je na etiketě uvedeno právem.

Co se týče whisky, jsem neovladatelně promiskuitní. Stále znovu a znovu se zamilovávám do aktuální lahve, kterou degustuji. Tentokrát to ale bylo vážnější. Málem jsem šel požádat o ruku.

Johnnie Walker X.R (tečka za R tam nejspíš z estetických důvodů nepatří) je kompozicí minimálně 21letých sladových whisky doplněných jednou obilnou. Jimmy Beveridge, její master blender, se nechal inspirovat při sestavování směsi rukopisnými poznámkami Alexandra Walkera II. Měl pro to speciální důvod. V roce 1920 byl tento charismatický představitel třetí generace rodiny povýšen Jiřím V. do šlechtického stavu a nebylo od věci významný akt připomenout.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.