Jakub Krejčík, zakladatel firmy na výrobu nutričních nápojů
Foto: David Raub
Dnes je možné živiny získávat v podobě nudlí či sushi rolek. Možná už brzy budou mít ale jinou podobu i původ, myslí si Jakub Krejčík, zakladatel firmy na výrobu nutričních nápojů.

Každý má nějakou pracovní deformaci. Jakub Krejčík tu svoji během oběda nezapře. Když míchá japonskou polévku miso, jen tak mimochodem poznamená: "Tyhle mořské řasy wakame obsahují hodně fosforu. Určitě by se neměly jíst každý den. Dá se z nich ale získat vysoce výživný olej. Ten používáme."

Sedíme v asijské restauraci Ha Long v Uhříněvsi na kraji Prahy. Kousíček odtud sídlí firma Jakuba Krejčíka. Vyrábí nutriční nápoj s názvem Mana. "Vyvíjíme ho tak, aby na něm bylo možné přežít ze sta procent, ale jak moc si ho člověk zařadí do jídelníčku, je na něm. Jestli třeba jen místo snídaně, která se tím vyřeší asi za půl minuty, nebo jestli mu bude nápoj sloužit jako celodenní příjem energie," vysvětluje 33letý podnikatel.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.