Nikde nic nevyčnívalo, líh na vzdáleném pozadí, navzdory karamelu zjevný náznak „suchosti“, vcelku docela příjemné pití.
Foto: archiv

Tu a tam se mi stane, že mě nad některou sklenkou whisky popadne "obrozenecký přístup". Nadšen, že někde − a je lhostejno kde − někdo − a je lhostejno kdo − nějak − a je lhostejno jak − také produkuje whisky, ztrácím schopnost kritického pohledu a bystrého úsudku.

Naposledy se mi to stalo s tříletou whisky Прасковейское (čteme Praskovějskoje), k níž jsem přišel náhodou. V době, kdy Česká republika nezapomenutelným způsobem řídila Evropskou unii, jsem byl vyzván naším velvyslancem při vládě Ruské federace, abych uspořádal v Moskvě degustaci whisky. Při její předpre­miéře jsem se seznámil s prezidentem barmanské asociace Ruska Sergejem Cyrem, který mi po mém vystoupení předal dárek. Whisky, přirozeně. Na její etiketě jsem si přečetl "Single Distilled", na zadní etiketě sdělení výrobce, že whisky vypálil z vybraného ječmene tzv. kontinuální metodou a produkt kosmeticky upravil karamelem. Po návratu domů jsem lahev někde uložil a jednoduše na ni zapomněl. A ejhle, přišla na řadu!

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.