Joy Spenceová, master blenderka jamajské destilérky Appleton Estate
Foto: Ultra Premium Brands
První master blenderka na světě přijela na skok do Prahy. Přivezla několik vlastních rumových kompozic a poradila, jak si rum co nejlépe vychutnat.

Energická Joy Spenceová je vůbec první žena master blenderka na světě. V úrodném jamajském údolí, kde se nachází destilérka Appleton Estate, tvoří vybrané rumové kompozice a za svou práci, kterou přispívá k reprezentaci Jamajky ve světě, dostala dokonce nedávno státní vyznamenání. Stejné, jakým se pyšní například běžec Usain Bolt. Joy Spenceová přijela v říjnu na skok do Prahy, kam přivezla několik vlastních rumů a mluvila také o vůbec nejstarším rumu, který vytvořila. Pyšní se etiketou oznamující, že jeho nejmladší složka zrála 50 let.

Na značení stáří rumu je Joy Spenceová citlivá. Pokud se etiketa honosí číslovkou, která ovšem označuje průměrné stáří rumu, nebo dokonce pouze poukazuje na jeho nejstarší složku, jíž může být v kompozici mizivé množství, je to podle ní přinejmenším zavádějící. "V našem oboru však neexistuje nařízení, které by dalo destilérkám povinnost uvádět, který způsob označování rumů používají," povzdechne si Jamajčanka na setkání v hotelu NYX Prague. Před pár hodinami přiletěla z Paříže a ani v Praze se nemůže dlouho zdržet - pracovní rozvrh úspěšné master blenderky je hodně nabitý.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.