Výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová
Foto: Libor Fojtík
"České pivo je jedinečný nápoj," říká jeho první dáma Martina Ferencová. Doma ho ovšem vůbec nepije, má ho spojené se setkáváním s přáteli.

Pro schůzku s Martinou Ferencovou snad neexistuje příhodnější místo než Pivovarský dům u Karlova náměstí v Praze, jehož prostředí výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven navíc dobře zná. Z nedaleké kanceláře sem prý zajde pokaždé, když má volnou chvilku. "Musíme si dát pivko, to je jasné," uvítá mě u stolku drobná brunetka, která na klasické české pivnice nedá dopustit.

V zahraničí nejde o nic výjimečného, ale co se týče českého pivovarnictví, u nás na tak vysoké pozici žena ještě nikdy nefigurovala. Protože se chystáme obědvat v místě, kde se také nemálo druhů piv přímo vaří, na doporučení Martiny Ferencové objednáváme degustační prkénko pivních speciálů, které zahrnuje škálu od klasických světlých ležáků až po piva ovocná a tmavá. "Mým osobním favoritem je pšeničné," upřesňuje paní ředitelka obratem. Společně se rozhodneme pro pivní polévku, moje společnice nadále příhodně volí pivovarský guláš, já sázím na kančí kýtu v brusinkové omáčce.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.