Momentka z parlamentních voleb 2017
Foto: Honza Mudra
Fotograf Honza Mudra se vydal, asi jako jediný v této zemi, minulý víkend do pražských ulic s polaroidem. Chtěl zachytit okamžiky a detaily, kterých si jinak cestou k volebním urnám ani nevšimneme, a polaroid mu byl skvělým společníkem. Momentky vyplivoval bez zaváhání, až z toho byla série - volby v instantní podobě. Stejnou „konzistenci“ vykazují i texty, jež fotografie doprovázejí. Ondřej Neff, Iva Pekárková, Miloš Urban, Petr Stančík... Celkem deset autorů pár minut po zveřejnění nového složení parlamentu sedlo a napsalo volební povídku pro ego!

Václav se před nějakým časem se ženou odstěhoval z Prahy. Vlastně se přiženil do menšího města, na jehož okraji rekonstruoval dům zděděný po manželčiných prarodičích. Kromě povinnosti se opít se sousedy přijal také povinnost volit v novém bydlišti, a tedy i kraji. Obě tyto povinnosti byly čestné, ale vzal je za své, tudíž družit se a chodit k volbám bylo − jak se říká − jeho.

Jména hlavních subjektů voleb do Poslanecké sněmovny se přijetím nového trvalého bydliště nezměnila, zato jména jednotlivých kandidátů ano. A protože Václav chtěl přijmout odpovědnost nejen za stranu, kterou vhodí do volební urny, ale i za osobnosti, rozhodl se také kroužkovat jednotlivé kandidáty. Vzal hlasovací lístek strany, kterou volil minule v Praze, a začal pročítat jména kandidátů.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.