Momentka z parlamentních voleb 2017
Foto: Honza Mudra
Fotograf Honza Mudra se vydal, asi jako jediný v této zemi, minulý víkend do pražských ulic s polaroidem. Chtěl zachytit okamžiky a detaily, kterých si jinak cestou k volebním urnám ani nevšimneme, a polaroid mu byl skvělým společníkem. Momentky vyplivoval bez zaváhání, až z toho byla série - volby v instantní podobě. Stejnou "konzistenci" vykazují i texty, jež fotografie doprovázejí. Ondřej Neff, Iva Pekárková, Miloš Urban, Petr Stančík... Celkem deset autorů pár minut po zveřejnění nového složení parlamentu sedlo a napsalo volební povídku pro ego!

Ještě jsem naposledy pravým okem zkontroloval preference svých oblíbených pajduláků a to levé, přestože nešilhám, už mě nedočkavě táhlo z bytu ven. Za pár vteřin jsem s hlasovacími lístky frčel výtahem dolů a modlil se, abych v něm náhodou neuvázl. Začal podivně skřípat. Ach ne, zrovna dnes! To by tak scházelo! Minule mou milenku hasiči z kabiny vyprošťovali tři dny, až se mezitím stačila přes WhatsApp zamilovat do mého souseda, jenž jí stříkal skulinkou mezi panty do rtů vodu. Dnes by se mi takový zádrhel opravdu nehodil.

Volbami jsem žil dnem i nocí již od výsledků těch minulých, abych nyní všechno po občansku změnil. Ne granátem, kalašnikovem či nějakým přiblblým páskem vysoko nad kalhotami, který se teď hodně nosí na Východě a ta móda k nám pomalu přichází. Nevyžívám se ve výstřelcích − módních, ani v těch, z nichž se kouří. Mám své ideály, odvahu a gándhíovskou duši, náruč hladovějící po spravedlnosti.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.