Momentka z parlamentních voleb 2017
Foto: Honza Mudra
Fotograf Honza Mudra se vydal, asi jako jediný v této zemi, minulý víkend do pražských ulic s polaroidem. Chtěl zachytit okamžiky a detaily, kterých si jinak cestou k volebním urnám ani nevšimneme, a polaroid mu byl skvělým společníkem. Momentky vyplivoval bez zaváhání, až z toho byla série - volby v instantní podobě. Stejnou „konzistenci“ vykazují i texty, jež fotografie doprovázejí. Ondřej Neff, Iva Pekárková, Miloš Urban, Petr Stančík... Celkem deset autorů pár minut po zveřejnění nového složení parlamentu sedlo a napsalo volební povídku pro ego!

Glutaman vyhrál volby. Zvítězil už podruhé, stal se premiérem i prezidentem v jedné osobě, ale nijak zvlášť se z toho tentokrát neradoval. A proč taky? Voleb se účastnila jen jedna partaj a ta mu patřila. Hospodářství řídili jeho manažeři, kterým se ještě stále ze zvyku říkalo ministři. Vlastnil rovněž veškerou zemědělskou půdu. Nárůdek baštil jeho chleba, přecpával se jeho uzeninami a pak stonal a umíral v jeho nemocnicích. Přísun nových pracovních sil zajišťovala jeho centra asistované reprodukce.

Glutaman se však začínal nudit. Dosáhl svého a docela ho překvapilo, jak snadné to bylo. Nárůdkem, který mu tak ochotně a hltavě zobal z dlaně, opovrhoval mnohem víc než na začátku, kdy se mu ještě občas někdo nepřizpůsobivý postavil.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.