Momentka z parlamentních voleb 2017
Foto: Honza Mudra
Fotograf Honza Mudra se vydal, asi jako jediný v této zemi, minulý víkend do pražských ulic s polaroidem. Chtěl zachytit okamžiky a detaily, kterých si jinak cestou k volebním urnám ani nevšimneme, a polaroid mu byl skvělým společníkem. Momentky vyplivoval bez zaváhání, až z toho byla série - volby v instantní podobě. Stejnou "konzistenci" vykazují i texty, jež fotografie doprovázejí. Ondřej Neff, Iva Pekárková, Miloš Urban, Petr Stančík... Celkem deset autorů pár minut po zveřejnění nového složení parlamentu sedlo a napsalo volební povídku pro ego!

Můj skoromanžel Kenny se dostavil do Česka pár dní před volbami, a já tím pádem měla možnost sledovat vrcholící předvolební boj očima člověka, který důvěrně zná i trochu jiné volby. Kenny je Čech nigerijského původu, který už v životě ledacos zažil a hned tak něco ho nerozhodí. Nerozhodil ho ani předvolební boj v jeho adoptivní vlasti.

Pravda, trochu ho zarazilo množství billboardů vyzdobených hlavami a hrudními koši politiků, kteří si přáli být zvoleni. Nechal se dokonce slyšet, že konečně pochopil, proč těm obrovským hobrovým deskám polepeným papírem, co cloní výhled na svět, mí kamarádi i já rádi říkáme "debilboardy". Kenny strávil v Evropě dost času na to, aby se naučil odlišit jednoho bělocha od druhého. Ale tváře politiků na debilboardech mu čím dál víc splývaly a právě tak mu splývaly volební programy (teda spíš předvolební sliby) jednotlivých stran.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.