Momentka z parlamentních voleb 2017
Foto: Honza Mudra
Fotograf Honza Mudra se vydal, asi jako jediný v této zemi, minulý víkend do pražských ulic s polaroidem. Chtěl zachytit okamžiky a detaily, kterých si jinak cestou k volebním urnám ani nevšimneme, a polaroid mu byl skvělým společníkem. Momentky vyplivoval bez zaváhání, až z toho byla série - volby v instantní podobě. Stejnou "konzistenci" vykazují i texty, jež fotografie doprovázejí. Ondřej Neff, Iva Pekárková, Miloš Urban, Petr Stančík... Celkem deset autorů pár minut po zveřejnění nového složení parlamentu sedlo a napsalo volební povídku pro ego!

Můj skoromanžel Kenny se dostavil do Česka pár dní před volbami, a já tím pádem měla možnost sledovat vrcholící předvolební boj očima člověka, který důvěrně zná i trochu jiné volby. Kenny je Čech nigerijského původu, který už v životě ledacos zažil a hned tak něco ho nerozhodí. Nerozhodil ho ani předvolební boj v jeho adoptivní vlasti.

Pravda, trochu ho zarazilo množství billboardů vyzdobených hlavami a hrudními koši politiků, kteří si přáli být zvoleni. Nechal se dokonce slyšet, že konečně pochopil, proč těm obrovským hobrovým deskám polepeným papírem, co cloní výhled na svět, mí kamarádi i já rádi říkáme "debilboardy". Kenny strávil v Evropě dost času na to, aby se naučil odlišit jednoho bělocha od druhého. Ale tváře politiků na debilboardech mu čím dál víc splývaly a právě tak mu splývaly volební programy (teda spíš předvolební sliby) jednotlivých stran.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.