Momentka z parlamentních voleb 2017
Foto: Honza Mudra
Fotograf Honza Mudra se vydal, asi jako jediný v této zemi, minulý víkend do pražských ulic s polaroidem. Chtěl zachytit okamžiky a detaily, kterých si jinak cestou k volebním urnám ani nevšimneme, a polaroid mu byl skvělým společníkem. Momentky vyplivoval bez zaváhání, až z toho byla série - volby v instantní podobě. Stejnou "konzistenci" vykazují i texty, jež fotografie doprovázejí. Ondřej Neff, Iva Pekárková, Miloš Urban, Petr Stančík... Celkem deset autorů pár minut po zveřejnění nového složení parlamentu sedlo a napsalo volební povídku pro ego!

Učím cizí jazyk na jednom pražském gymplu. Na takovém tom lepším, někteří ho dokonce nazývají elitním. Což ale neznamená, že mě netrápí nutnost co nejdřív nahradit rozpadlé zimní boty, na které mi z učitelského platu nezbývá. Když jsem tedy uviděla výzvu mého oblíbeného starosty, který se mě tázal ústy nějakého oběžníku "Chcete nevšední zážitek? Staňte se členem volební komise!", ozvala se ve mně krom naděje, že boty přece jenom budou, jakási občanská uvědomělost.

Na webu psali: Členství v komisi bývá vítaným přivýdělkem pro seniory, plnoleté studenty či matky na mateřské dovolené. Nezaslouží si zrovna tahle skupina slušně zaplacenou "brigádu"?

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.