Barová loď Imago Mundi kotví na pražské Výtoni.
Foto: archiv Imago Mundi
Před pěti lety se nechali přesvědčit, aby koupili lodní kýl. Dnes vedou dva mladí bratři barovou loď, s níž chtějí kotvit celoročně na pražské náplavce.

Na první pohled vypadá nová loď kotvící u náplavky na pražské Výtoni docela obyčejně. Letmý pohled do oken vás ale vyvede z omylu. Na palubě se skrývá dobře vybavený bar a s ním útulný prostor k posezení zhruba pro pětadvacet lidí.

Ještě před pěti lety tahle loď neexistovala. Bratry Matouše a Daniela Vilímovy tehdy přesvědčil jejich známý, vášnivý loďař, aby si koupili lodní kýl a s pomocí kamarádů postupně vybudovali plně funkční loď. Z té se rozhodli udělat luxusní bar vyzdobený ve stylu spisovatele Julese Verna - název lodi Imago Mundi, česky "obraz světa", odkazuje k verneovským fantaziím. V civilu přitom bratři mají docela "obyčejná" povolání, Matouš byl dotačním specialistou nebo projektovým manažerem, Daniel je IT specialistou.

Společníkem bratrů Vilímových je barman Pavel Sochor, který před lety odjel do Velké Británie, kde se z obsluhy v rychlém občerstvení vypracoval na barmana v luxusním londýnském podniku Oblix a poté manažersky vedl známý edinburghský bar Panda & Sons. Na lodi Imago Mundi míchá drinky vždy od šesti hodin odpoledne, kdy loď připlouvá ze svého smíchovského kotviště.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.