Thajský Bangkok je skvělé místo pro exotickou dovolenou.
Foto: Dreamstime.com
Pokud přemýšlíte, že letos vyrazíte na Vánoce a na silvestra za exotikou, máte nejvyšší čas vybírat. Inspirovat se můžete cestovatelsky populární Asií, ze které jsme pro vás vybrali několik tipů.

Nejspíš vám neuniklo, že letošním cestovatelským trendem je Asie. Nestihli jste letos návštěvu Vietnamu, Barmy nebo třeba Kambodže? Můžete to napravit o Vánocích, které se pomalu blíží. Není třeba se bát, že odjezdem mimo evropskou kulturu úplně přijdeme o sváteční atmosféru, jakou známe z domoviny. Vánoce si v oblíbených asijských lokalitách připomínají sice spíše kvůli turistům, evropský nový rok se tu ovšem slaví ve velkém.

1. Thajsko: krásné moře i buddhistické paláce

V zemi usměvavých Thajců lze prožít krásné vánoční prázdniny, ať už turista začne své putování v Bangkoku, nebo vyrazí k moři. Bangkok tepe ve dne v noci, jsou tu paláce Wat Arun, Wat Pho s obrovským ležícím Buddhou, ale i Královský palác, kde zlatá výzdoba cestovatele přenese do pohádkového světa. Odtud se dá pokračovat do buddhistické Ayutthayi, projít se po slavném mostě přes řeku Kwai a pak se přesunout na pláže jižní provincie Krabi. Moře je zde křišťálově čisté, i s pouhým šnorchlem uvidíte pestrobarevné rybky. Turisté jezdí prozkoumávat opuštěné ostrovy, kouzelné zátoky a hlavně místní kuchyni - jídla jako tom yam, zelené kari, dary moře nebo grilované ryby. "Na silvestra si turisté i místní vlezou do vody, která má 28 stupňů, a pouštějí si papírové lampiony štěstí. Je to velmi intenzivní zážitek," popisuje silvestrovskou atmosféru Pavel Fellner z Cestovní kanceláře Sen.

2. Vietnam: země příběhů a legendZátoka Ha Long ve Vietnamu

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.