British Navy Pusser’s Rum overproof
Foto: archiv
Vše je pouze průpravou k úžasnému závěru degustace, kdy je alkoholický projektil otupen a od kořene jazyka a brány hltanu se vůně i chuť bouřlivě rozvíjejí.

Hned při prvním kontaktu špičky jazyka s "British Navy Pusser's Rum overproof" přišla mi na mysl vzpomínka z dětství. Stejné prudké zatrnutí špičky jazyka, jako když jsme si tenkrát současně lízli obou kontaktů ploché baterie do kapesní svítilny. Pětasedmdesát procent objemových alkoholu se zkrátka nezapře. A ta barva tmavého mahagonu bez jakékoliv kosmetické podpory lihovarnického karamelu, vůně ostrá s reflexemi melasy z cukrové třtiny kdesi na vzdáleném horizontu vnímání. A chuť? Vanilka, skořice, muškátový oříšek, tiramisu − avšak jen tehdy, pokud vás nezaskočí ony příslovečné "volty".

Vše je ale pouze průpravou k úžasnému a pro mnohé možná i nezapomenutelnému závěru degustace, kdy je alkoholický projektil otupen a odněkud od kořene jazyka a brány hltanu se vůně i chuť bouřlivě rozvíjejí a jsou omluvou předchozím ústrkům, zejména pokud si současně s napitím přidržíte sklenku tak na dva prsty od nosu a kombinujete chuť s vůní.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.