Ředitelka Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově Hana Jirmusová Lazarowitz
Foto: Tomáš Nosil
Řídí Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově a do tamních ateliérů zve nejen výtvarníky, ale i literáty. Hana Jirmusová Lazarowitz prostě žije uměním.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Letos jsem začala ignorovat televizi a nestačím se divit, jak hezký je svět bez ní. V prvních dnech "televizní abstinence" jsem nakoupila spousty knížek a vzhledem ke svému nestandardnímu způsobu života (na cestách mezi Krumlovem a Týncem a také na Moravu, do Kasselu nebo Benátek) jsem jich stále s sebou několik vláčela. Než jsem si koupila čtečku. 150 g a stovky knih!

A co tedy máte rozečtené ve čtečce?

Dobrodruhy hlavního proudu od Jiřího Hájíčka, protože jsem byla nadšená z jeho Selského baroka, Rybí krve i Dešťové hole (které mám ještě v tištěné podobě). A Rothschildovu flašku Petra Šabacha, protože umřel a mně to bylo líto a chtěla jsem si od něj rychle něco přečíst. A teď třetí díl Geniální přítelkyně Eleny Ferrante, protože jsem se na ni moc těšila.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.