Lanýžová pizza s játrovým paté ve focaccerii Alforno
Foto: Ladislav Adámek - Sportimage.cz

Jak připravit lanýžovou pizzu? Přidejte játra

Focaccerie Alforno na pražském Petrském náměstí na podzim nezaspala a obstarala si kvalitní lanýže z úrodné severoitalské oblasti Piemonte. Šéfkuchař Petr Dlouhý pracuje s lanýži černými, které zakomponoval do dvou odvážných chodů s typicky italským základem - připravil risotto a pizzu.

Someliér a šéfkuchař restaurace AlfornoV Alforno i sesterských podnicích Aldente a Alriso připravují risotto z rýže carnaroli, která má dlouhá zrna, je bohatá na škrob a lehce lepí, pro základ risotta je tedy vhodná. Ovocnou sladkost doplní dílek hrušky. Na risotto se v tradiční italské kuchyni dával parmazán nebo gorgonzola, šéfkuchař Alforno v duchu moderního kombinování sáhl po ovčím sýru pecorino. Ten doplnil stracciatellou di bufala, tedy kousky mozzarelly z buvolího mléka. Risotto kuchař zakápl lanýžovým olejem a samotné lanýže pak přijdou strouhané navrch téhle jemné kompozice.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.