Průvodce 500 Hidden Secrets of Prague
Foto: Zbyněk Riedl
Pět set skrytých tajemství Prahy odhaluje kniha mladé autorky Venduly Havlíkové The 500 Hidden Secrets of Prague, kterou vydává vlámské nakladatelství Luster. Publikace vznikala od února do července a nabízí tipy širokého zaměření – kam v hlavním městě zajít na snídani, za perlami kubismu, industriálními památkami, pánskou módou nebo třeba divokou zvěří.
 
Přehledné členění do tematických kategorií a jednotný formát hesel se osvědčily v předchozích průvodcích série, která se věnuje světovým velkoměstům. Čtenářům umožní rychlou orientaci. "Popsat stručně a výstižně atmosféru pražských zákoutí v padesáti slovech byla mnohdy skutečná výzva," říká autorka bedekru Vendula Havlíková. Její ambicí bylo přesáhnout informace nabízené v běžných průvodcích – o orloji ani Karlově mostě se v knize The 500 Hidden Secrets of Prague nedozvíte nic. Na obálce překvapí nákladové nádraží Žižkov, průmyslová historie Prahy vydavatele nadchla.
 
"Žiji teď v Bruselu a mám doma knihu The 500 Hidden Secrets of Brussels, z níž často a ráda čerpám nápady, kam se podívat. Když jsem se začátkem roku chystala do Paříže, pořídila jsem si tamní verzi. A pak jsem v noci měla záchvat nespavosti a napadlo mě: 'Vždyť oni nemají Prahu! To by měl někdo napsat – třeba já!' popisuje autorka. "Druhý den ráno jsem se s nimi spojila a nabídla jim spolupráci. Požádali mě o ukázkové texty – a byli spokojení, takže mi nabídli smlouvu."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.